nakaja_800-lecie-miasta-nysa-2023__14-1280x677.webp

W ramach obchodów 800-lecia miasta Nysa zrealizowaliśmy spektakl na Jeziorze Nyskim łączący wiele elementów: pirotechnikę usytuowaną na barkach, generatory ognia, lasery, teatr ognia, światła, a także pokazy flyboard z pirotechniką sceniczną oraz motorówki z flarami i dymami.

Obraz pierwszy nawiązywał do początków tworzenia osad słowiańskich, ze szczególnym uwzględnieniem historii powstania Nysy. Przy dźwiękach muzyki etno/folk z kręgu krajów słowiańskich, wśród smug światła i pochodni wystąpił teatr ognia. Widowisko pirotechniczne rozpoczęło się niskimi efektami pirotechnicznymi oraz generatorami ognia.

Kolejny obraz to kilkuminutowy pokaz pirotechniczno-laserowy przy muzyce słowiańskiej zawierającej elementy współczesnej muzyki elektronicznej. W tle, na wielkim, dmuchanym ekranie został wyświetlony film historyczny, nawiązujący do najważniejszych wydarzeń związanych z Nysą.

Dalej scenariusz nawiązywał do współczesności, nowoczesnego rozwoju miasta – taniec postaci w strojach LED był odniesieniem do osiągnięć Nysy w dziedzinie rozwoju nauki i biznesu.

Finał to gigantyczne widowisko pirotechniczne, na całej szerokości planu z wykorzystaniem wszystkich możliwych elementów pirotechnicznych.

Autor zdjęć: Szymon Papierkowski



4-1280x853.webp

Od samego początku „Wianków” – jednej z najbardziej rozpoznawalnych krakowskich imprez, istotnym elementem był pokaz pirotechniczny, jako odniesienie do magicznej i oczyszczającej roli ognia, według prastarych wierzeń ludowych. Pragnęliśmy, aby zaprojektowane z tej okazji widowisko plenerowe, stało się dla widza podróżą od tradycji do współczesności, pielęgnującą rolę obrzędów i rytuałów, a także skłaniającą do autorefleksji nad istotą otwartości miast europejskich na nowe horyzonty. Współczesne i nieuchwytne, a zarazem na długo zapadające w pamięci widowisko pirotechniczne, winno stać się dla widza poszukiwaniem mitycznego kwiatu paproci. Śladami przodków, snujemy marzenia o wędrówce i zabawie przy zróżnicowanej, współczesnej muzyce.



WarsawSpire_main.jpg

Pokaz z okazji otwarcia najwyższego wieżowca w Warszawie – Warsow Spire 2016. Warsaw Spire, obecnie najwyższy wieżowiec w kraju to kompleks trzech budynków łączący nowoczesne technologie z wyjątkową architekturą dopracowaną w najdrobniejszym szczególe.


Copyright © Nakaja Art 2018 | Realizacja: Grabowski Sound & Image